Başbakan Erdoğan Oyunu Kullandı

Yayınlandı: 12/09/2010 / Türkiye
Etiketler:, ,

“Bazı bölgelerde sandıklar kapandı, gelen sonuçlara göre…”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan referandum için oyunu istanbul üsküdarda Burhaniye İlköğretim Okulu’nda eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte kullandı. Erdoğan oy verme işleminden sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bazı kırsal kesimlerde sandıkların kapandığını ve ilk neticelerin gelmeye başladığını belriten Erdoğan, “Sonuçlar gösteriyor ki; katılım iyi” diye konuştu.
“KATILIM ÇOK İYİ”
“Her şeyden önce gerçekten bugün Türk demokrasisi çok önemli bir kırılma noktasında, çok önemli bir sınavdan geçiyoruz miletçe. Bugün çok önemli bir kararın içindeyiz, arefesindeyiz demiyorum. Birkaç saat içerisinde netice belli olacak, hatta Güneydoğu Anadolu’da bazı kırsal kesimde sandıklar kapanmış ve oralardan neticeler gelmeye başladı. Bu gösteriyor ki katılım iyi ve hızlı bir şekilde de netice alınıyor. Öyle zannediyorum ki akşam neticeyi alabileceğiz. Ülkemiz demokrasi ve özgürlükler için halk oylamasının çok önemli olduğuna inandığım kadar Türkiye’yi sıçratacak bir sınav olduğuna da inanıyorum. Halkmızın katılım konsunda gösterdiği hassasiyete de çok teşekkür ediyorum.”

BDP’NİN BOYKOT KAMPANYASI
Sabahtan bu yana oran olarak bir şey söyleyemeyeceğim ama Hakkari dışında aslında gayet iyi bir katılım var. Hakkari’de de yine var. Başta valilerimiz, güvenlik güçlerimiz olmak üzere, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu konuda halkı rahatsız eden kesimleri iyi kontrol ettiler ve bekledikleri boykot inşallah sandıklarda gözükmeyecek. Bundan önceki halk oylamasında da o bölgede belli oranda sandığa gitmeme vardı. O insanların bireysel inisiyatifidir, ama dayatma olursa bu demokratik değildir.

12 DEV ADAMIN FİNALE YÜKSELMESİ
Gazetecilerin dün akşam A Milli Basketbol takımının oynadığı maçı hatırlatmaları üzerine ise Erdoğan, şunları söyledi:
“Öldük öldük dirildik. Son 4,5 saniye her şeyi değiştirdi. Eşim de 4,5 saniyede ne olur? dediği an Çok şey olur dedim. Hakikaten gördünüz, bir asist, arkasından Kerem’in, sağolsun attığı iki sayı bizi finale taşıdı. Gerçekten bundan dolayı çok mutluyuz, temenni ederiz bu akşam bayramlarımızdan biri de o olur. Maça gideceğim, finale kaldığımız için buradayım. Dün akşam Federasyon başkanımızla da görüştüm, Cumhurbaşkanımızla bu başarıyı paylaştık. Kaptanımız Hidayet’i aradım tebrik ettim. Onun şahsında bütün arkadaşları tebrik ettim. İnşallah bu akşam da maça katılacağız.

Erdoğan, sonuçlar açıklandıktan sonra AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda konuşma yapacağını da sözlerine ekledi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s