En Hızlı 3G Kimde ?

Yayınlandı: 19/09/2010 / Teknoloji
Etiketler:, , , , ,

İşte Chip Dergisi’nin testinden çıkan sonuç

Avea’nın 3G performansının, Chip Dergisi’nin Eylül sayısında gerçekleştirdiği karşılaştırmalı performans testiyle kanıtlandığını bildirdi.

Avea’dan yapılan yazılı açıklamada, Avea’nın, gerek bant genişliği (indirme) gerekse ortalama dosya indirme testlerinde rakiplerine fark attığı ifade edildi

3G’nin birinci yıl dönümünde, mobil internet kullanımının yüzde 70’e yakınını 3G şebekesi üzerinden gerçekleştiren ve tüm il merkezlerinde 3G kapsaması sağlayan Avea’nın, 3G performansıyla fark yaratmaya devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

”Chip Dergisi 3G performansının daha sağlıklı sonuçlar verebilmesi için 3G teknolojisinin yaygınlaşmasını ve 3G;nin birinci yılını tamamlaması için bekledi. İnternet ortamında yapılan sanal testlerden sürdürülebilir ve adil sonuçlar alınamaması sebebiyle Chip Dergisi’nin testin gerçek ortamda da yapılmasına karar vererek testi, ikisi mobil olmak üzere bodrum katları ve şehir dışı alanlar da dâhil olmak üzere İstanbul’da 10 ayrı lokasyonda gerçekleştirdi.

Chip Dergisi üç adet aynı marka dizüstü bilgisayar kullanarak gerçekleştirdiği testten kesin sonuçlar elde edebilmek için testi üç kez tekrarladığını, bilgisayarların yerlerini değiştirerek her operatör için avantajlı ve dezavantajlı konumlar tespit ettiğini ifade etti. Bu testler ile bant genişliği, ping süresi ve ortalama indirme hızının ölçüldüğü, örneğin, 117MB’lik Ofis 2003 SP3 yaması indirilerek ortalama indirme hızının saptandığı da belirtildi.”

Avea’nın yeni teknolojiler geliştirme ve bu teknolojileri en üst düzeyde müşterilerinin hizmetine sunma konusunda, Türkiye GSM sektöründe öncü rolü üstlendiğini belirten Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, yaptığı değerlendirmede, bağımsız ve tarafsız bir yayın tarafından farklı lokasyonlarda karşılaştırmalı olarak gerçekleştirilen 3G testinin, hız konusunda bir gerçeğin farkına varılmasına fayda sağladığını belirtti.

Şahin, şunları kaydetti:

”Chip Dergisi tarafından yapılan bu testi rakiplerimizin önünde tamamlamak aslında bizler için şaşırtıcı olmadı. Bu sonuç, Avea’nın teknoloji geliştirmeye ve Ar-Ge yatırımlarına verdiği büyük önemin doğal bir sonucudur. Ayrıca testin gerçekleştirilmesinde uygulanan standartlar ve objektif olarak gerçekleştirilen titiz çalışma bu sonucun güvenliğini kanıtlar niteliktedir. Test kapsamında sergilediğimiz bant genişliği ve ortalama dosya indirme alanlarında limitleri zorlayan performansımız, en iyi ve en hızlı teknolojiyi Avea’lıların kullandığının bir göstergesidir.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s