Metrobüs Kabusu

Yayınlandı: 20/09/2010 / Türkiye
Etiketler:, , , , ,

Okulların açılmasının ardından başlayan metrobüslerin ücretsiz seferlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Metrobüsleri vatandaşlar tıka-basa doldurdu. Yaşanan yoğunluk yüzünden 50 metrobüs Çağlayan – Zincirlikuyu arasında durdu.

50 METROBÜS ART ARDA DİZİLDİ

Yeni eğitim ve öğretim yılının ilk gününde üçretsiz sefer yapan metrobüslere vatandaşlar hücum etti. Metrobüs duraklarında bekleyen vatandaşlar dolu gelen araçlara binemedi. Ücretsiz uygulamanın saat 06.00 ile 13.00 arasında yapılacağı belirtildi. Duraklarda bekleyen bazı vatadaşlar ücretsiz metrobüs seferlerinden memnun olduklarını söyledi. Dolu gelen metrobüsler durakları transit geçti.

Yaşanan yoğunluk yüzünden yaklaşık 50 metrobüs Çağlayan ile Zincirlikuyu arasında birikti. Metrobüsler art arda dizilince çok uzun bir kuyruk oluştu. Uzun süre beklemekten sıkılan yolcular, özellikle Mecidiyeköy’de, çareyi inerek yürümekte buldu. Birçok yolcu da üst geçitlerden cep telefonları ile metrobüs hattındaki uzun araç kuyruğunu görüntüledi.

TRAFİK DURMA NOKTASINA GELDİ

Bugün İstanbul’da yaklaşık 3 milyon öğrencinin dersbaşı yapması üzerine trafiğe 13 bin okul servisi de çıktı. Sabah saatlerinde yoğun olan İstanbul trafiği okul servislerininde katılmasından sonra durma noktasına geldi. Vatandaşlar yoğunluk nedeniyle otoyolların yan yolları kullanmak zorunda kaldı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s