Basketbolda Devrim

Yayınlandı: 25/09/2010 / Spor
Etiketler:, , ,

Beşiktaş, önderliğinde 16 kulüp tarihi bir karara imza attı ve…

BEKO Ligi’nde yer alan 16 kulüp, Beşiktaş’ın liderliğinde basketbolda Kulüpler Birliği’nin kurulmasına karar verdi. Birliğin amacının Türk basketbolunun marka değerini arttırmak olduğu vurgulandı.
Basketbolda tıpkı futboldaki gibi bir Kulüpler Birliği’nin kurulması için aylar önce çalışmalara başlayan Beşiktaş Kulübü nihayet amacına ulaştı. Siyah-Beyazlılar, BEKO Basketbol Ligi’nde yer alan diğer 15 kulübü de ikna ederek Kulüpler Birliği’ni kurulma aşamasına getirdi. Kulüplerle uzun zamandır görüşmelerini sürdüren Beşiktaş’ın planı olumlu karşılanırken bu projenin sonunu ise Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın getirdiği öğrenildi.

Basketbol Kulüpler Birliği’ne en sonunda bütün kulüpler onay verirken Siyah- Beyazlıların başlatıp sonuna getirdiği bu çalışmayı Yıldırım’ın sonuçlandırması manidar bulundu. Bütün kulüplerin büyük bir aksilik çıkmazsa önümüzdeki perşembe günü toplanıp birliği resmen kuracakları ve aralarında bir başkan seçecekleri belirtildi.

DÜNYA 2.’LİĞİ KADAR ÖNEMLİ
Basketbol Kulüpler Birliği’nin kurulması için büyük çaba sarfeden Beşiktaş Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Hasan Bozkurter, konu ile ilgili olarak HABERTÜRK’e yaptığı açıklamada, “Kulüpler Birliği’nin kurulması en az 2010 Dünya Şampiyonası’nda aldığımız 2’cilik kadar önemlidir. Bu, tarihi bir karardır” dedi. Bozkurter, “Birliğin temel amacı basketbolunmarka değerini arttırmak ve yayın ihalelelerinde, sponsorluk görüşmelerinde kulüpleri en iyi şekilde temsil edip gelirlerini yükseltmektir” dedi.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s