Google+ Lider

Yayınlandı: 06/08/2011 / Teknoloji
Etiketler:, , , , ,

Google Plus hızla gelişiyor, son rakamlar en çabuk büyüyen sosyal platform olduğu yönünde.

Google Plus piyasaya çıkalı sadece bir ay oldu ancak Comscore’a göre, ünlü site 25 milyon kullanıcı barajını aştı. Comscore, diğer ünlü sosyal ağ sitelerinin 25 milyona ne zaman ulaşabildiklerini de aktardı.

Google Plus piyasaya çıkalı sadece bir ay oldu ancak Comscore’a göre, ünlü site 25 milyon kullanıcı barajını aştı. Comscore, diğer ünlü sosyal ağ sitelerinin 25 milyona ne zaman ulaşabildiklerini de aktardı.

Açıklamaya göre, Facebook 35 aylık, Twitter ise 30 aylık ve Myspace 20 aylık bir süreci geride bırakırken 25 milyon kullanıcıya ulaşabildi.Yine de şu an için pazarın tartışmasız liderinin Facebook olduğu da bir gerçek. Öte yandan Facebook’un 35 ayda gelebildiği noktaya, Google Plus‘un sadece bir ay içinde gelebilmesi Google Plus’un ne kadar sağlam adımlarla ilerlediğinin bir kanıtı olsa gerek.

Google Plus’un bu gelişmesi tabi ki iyi incelenmeli. Mesela, 25 milyonun kaçta kaçının merak gidermek amacıyla, kaçta kaçının kalıcı üye olma düşüncesiyle üye olduğunu da göz önünde bulundurmak lazım. Bir diğer dikkat çekici faktör de henüz davetiye sistemine devam eden Google Plus‘un, o şekilde 25 milyona ulaşmış olması. Site tam olarak açıldığında kullanıcı sayısının daha da artması olası görünüyor.

Gabriel Danışmanlık Ekibi’nden uzman Dan Olds, Facebook ve Myspace bu pazarın gelişimine öncülük eden ilk iki şirketti, Google Plus onların geliştirdiği büyüttüğü bir pazara gelerek aslında daha kolay bir sürecin içine girdi dedi.

Comscore ayrıca, 6.440.000 kişi ile Amerika Birleşik Devletleri’nin ve 3.600.000 kişi ile Hindistan’ın Google Plus’a en çok kullanıcı kazandıran iki ülke olduğunu belirtti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s