Sahte Twitter

Yayınlandı: 12/08/2011 / Teknoloji
Etiketler:, ,

Uzun zamandır Twitter kullanıcılarının en çok tercih ettiği fotoğraf yükleme sistemlerinden biri olan Twitpic geçtiğimiz günlerde görevinden edildi. İşte intikam için açılan yeni site.

Son günlerde sahte teknoloji ürünleri kendilerine özelbirpazar oluşturmaya başladı.

Kısa süre önce Twitter‘ın da sahtesi ya da internet diliyle klonu yayın hayatına  başladı. Ancak bu sitenin arkasında aslında daha derin meseleler var.

Heello adlı sitenin arkasında geçtiğimiz haftaya kadar popüler olan başka bir güç bulunuyor. Twitpic adlı site, Twitter’a verdiği tweet‘lere fotoğrafları ekleme fikrinin intikamını almak istiyor.

Geçtiğimiz günlerde devreye giren Twitter‘lara fotoğraf ekleme özelliğiyle birlikte yforg ve twitpic artık kullanılamaz hale gelmişti.

Twitter İle Yarışacak Sistem

Heello adlı sitenin en ilginç yanıysa Facebook ve Twitter‘a entegre olması. Buraya girdiğiniz iletiler doğrudan diğer sosyal ağlarınızda gözükebiliyor.

Sahte Twitter‘da ise tweet atmak yerine ping‘lemek bulunuyor. Retweet ise echo adıyla kullanılıyor. Ancak sahte Heello sadece bir sahte Twitter olarak kalmayacak.

Yeni projelerle birlikte bu site Twitter‘ı zor durumda bırakacak. Yapımcıların açıklamasına göre, çok yakında sitede video ve SMS desteği de bulunacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s