Ebeveynler Facebook’ ta Takipte

Yayınlandı: 18/08/2011 / Teknoloji, Yaşam
Etiketler:, ,

Robert De NiroEbeveynler için çocuklarının gözlerinin önünde değilken neler yaptığını öğrenebilmek için başvurdukları her yol mübahtır. Gelişen teknolojinin sunduğu yeni araçlar ve sosyal medyanın nimetleri son dönemde ebeveynlerin işini bu konuda oldukça kolaylaştırıyor.

OnlineSchools tarafından yayınlanan infografik, çocuklarını Facebook üzerinden gözetleyen ebeveynlerden bahsediyor. Grafiğe göre Facebook üyesi olan anne-babaların %55’i evlatlarını sosyal ağ üzerinden gözetlediklerini söylerken, %11’i bu mecrada sadece çocuklarını takip edebilmek için bulunduklarını itiraf ediyor. Ebeveynlerin %5’i de eğer nasıl yapacaklarını bilseler Facebook’ta çocuklarını gözetleyeceklerini söylüyorlar.

Peki anne-babalar çocuklarını Facebook’ta nasıl gözetliyorlar? %41 bunu evlatlarının durum güncellemelerini, %39’u duvarlarını, %29’uysa etiketlendikleri fotoğrafları inceliyorlar.

Facebook’a üye olmanın yaş sınırı 13. Grafiğe göre Facebook’ta bu kurala uymayan 7.5 milyon üye bulunuyor. Sosyal ağ tarafından her gün ortalama olarak 20 bin üyelik bu sebeple iptal ediyor ki bu rakam yüzdeye vurulduğunda oldukça az. Onun için de bu konuda en büyük görev anne-babalara düşüyor. 13 yaş altında çocuğu olan aileler muhakkak ki bu konuda bilgi sahibi olmalı ve Facebook’un onlara göre bir yer olmadığını çocuklarına anlatmalı ve gerekirse yasak koymalılar.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s